تاریخچه شرکت سوزوکی

در این متن به اختصار در مورد شرکت بزرگ سوزوکی توضیح دادیم

تاریخ شرکت سوزوکی به بنیانگدار آن یعنی،میشیو سوزوکی (۱۸۸۷–۱۹۸۲) در سال ۱۹۰۹ کارخانه سوزوکی را در روستای کوچکی، در هاماماتسو راه‌اندازی کرد. این کارخانه به موفقیت غیرقابل توصیفی دست یافت، زیرا سوزوکی منسوجات بافتنی برای صنایع بزرگ ابریشم ژاپن تولید می‌کرد.در ادامه مطلب با یدک سنتر و ویکی پدیا همراه باشید.

در سال ۱۹۲۹،سوزوکی یک دستگاه بافت پارچه جدید اختراع کرد، که به کشورهای خارجی نیز صادر شد. پس از آن شروع به ابداع و ثبت اختراعاتش نمود و بیش از ۱۲۰ حق اختراع به نام خود ثبت کرد. دوره ۳۰ ساله اول نیز به گسترش و تولید این ماشین آلات پیچیده اختصاص یافت.

سوزوکی به‌رغم موفقیت در زمینه نساجی، به دلیل علاقه به تولیدات متنوع،پس از بررسی فراوان سایر تولیدات و نیاز آن زمان مردم، به این نتیجه رسید که تولید اتومبیل‌های کوچک می‌تواند بهترین کار باشد.

شروع شرکت سوزوکی

این پروژه در سال ۱۹۳۷ شروع شد و پس از طی دو سال، سوزوکی چندین مدل اولیه ساخته بود. این خودروهای به وسیله موتورهای نوآورانه چهارسیلندر چهارزمانه با مایع خنک‌کننده به حرکت درمی‌آمدند. این موتور با جابه‌جا کردن فقط ۸۰۰ سی‌سی،از گنجایش موتور و با داشتن میل لنگ و جعبه دنده آلومینیومی، بیش از ۱۳ اسب بخار نیرو تولید می‌کرد.

شروع پیشرفت شرکت سوزوکی

با شروع جنگ جهانی دوم، دولت ژاپن تولید اتومبیل‌های کوچک شهری را غیرضروری دانست،و برنامه‌های سوزوکی با شکست مواجه شد، بنابر شرکت به تولید منسوجات بازگشت. اینکار با ورود کشتی‌های حامل پارچه به ژاپن، بسیار ترقی کرد،و آینده سوزوکی با افزایش سفارشات که از کارخانجات بومی دریافت می‌کرد، روشن شد، ولی این موفقیت دوام نیافت و بازار پارچه در سال ۱۹۵۱ سقوط کرد.

در ادامه با تاریخ شرکت سوزوکی توسط یدک سنتر همراه باشید.

در ادامه تاریخ شرکت سوزوکی پس از این شکست،تصمیم به بازگشت به خودروسازی گرفت. پس از جنگ، مردم ژاپن نیاز زیادی به یک وسیله نقلیه شخصی مطمئن و ارزان داشتند. تعدادی از کارخانه‌ها شروع به تولید و عرضه موتورهای گازسوز قابل نصب بر روی دوچرخه کردند،و سوزوکی نیز اولین دوچرخه موتوردار خود، با نام پاور فری (به انگلیسی: Power Free) را تولید کرد. این دوچرخه دارای یک موتور دوزمانه ۳۶ سی‌سی، با قدرت یک اسب بخار بود، که قابلیت ویژه‌ای نسبت به سایر موتورهای دوچرخه داشت.

این ویژگی دوچرخه‌سوار را قادر می‌ساخت که موتور را به سه حالت مختلف تنظیم کند،و بتواند با کمک موتور و بدون کمک آن رکاب بزند یا بدون رکاب تنها قدرت موتور را استفاده کند. این اختراع به قدری مورد توجه قرار گرفت، که دولت یارانه و کمک مالی بزرگی برای ادامه تحقیقات بر روی مهندسی موتورسیکلت به کارخانه سوزوکی اعطا کرد.

سوزوکی در سال ۱۹۵۳ با برنده شدن موتور،دایموند فری ۶۰ سی‌سی کوچک خود در تپه نوردی‌های کوه فوجی، به اولین پیروزی خود در مسابقات موتور سواری دست یافت که این پیروزی‌ها، سالیان سال برای سوزوکی ادامه داشت.

امروزه شرکت میشیو سوزوکی در سرتاسر جهان،دارای خودرو هایی با کیفیت و همراه با رضایت مشتری عرضه میشود.